Vážení návštevníci portálu Regalburger.com, pre skvalitnenie služieb používame súbory cookies. Prehliadaním tohto webu tak súhlasíte s používaním týchto súborov.

Regal Burger napriek pandémii expanduje

Pomoc ponúka aj ďalším prevádzkam.

  • Regal Burger otvoril v roku 2020 napriek COVID situácii nové prevádzky v Bory Mall, v Laugariciu Trenčín a v Liptovskom Mikuláši.
  • Vyvinul vlastný rozvozový systém, vsadil na rozvoj vlastných samoobslužných kioskov a pre prevádzky s terasami zabezpečil štýlové iglu s čističkami vzduchu.
  • V roku 2021 predstaví vlastný, unikátny koncept food courtu.

Reštaurácie sa ešte nestihli spamätať z prvej vlny a koncom roka opäť čelia náročnej situácii. Klesajúce tržby a narastajúce náklady mnohé nedokážu dlhodobo udržať. Opakom je príklad slovenskej skupiny Regal Burger, ktorá má dnes už celkovo 25 prevádzok pod značkami Regal Burger, Poké Bistro a Chuck&Frida. Tri z nich sa pritom otvorili práve v tomto náročnom roku a sieť plánuje aj ďalšiu expanziu.

Napriek tomu v roku 2020 otvoril Regal Burger prevádzky v bratislavskom nákupnom centre Bory Mall, v Laugariciu Trenčín a v Liptovskom Mikuláši. Po uvoľnení opatrení je v pláne otvoriť ďalšie tri prevádzky Regal Burger, ktoré sa pôvodne mali otvoriť v roku 2020, ale ich otvorenie sa odsunulo kvôli súčasným opatreniam a ďalších 5 prevádzok je vo finálnych fázach rokovania. Okrem toho by sa mali najbližšie mesiace otvoriť aj tri prevádzky Poké Bistro, z ktorých jedna bude zároveň prvou franšízou tejto značky v Českej republike.

Počas voľnejšieho leta 2020 zaznamenala skupina Regal Burger tržby, ktoré boli v porovnaní s rovnakým obdobím v uplynulom roku vyššie až o 40 %. Dalo sa však očakávať, že koniec roka bude ťažší, a preto sa skupina rozhodla investovať do viacerých inovácií. Regal Burger sa pripravil na ďalšiu vlnu dodatočným rozšírením interných protiepidemiologických opatrení. K zvýšenej dezinfekcii na prevádzkach a pri rozvoze pribudla ochrana zamestnancov meraním telesnej teploty a dobrovoľným testovaním formou rýchlotestov. Na všetko dohliada interný kvalifikovaný zdravotník.

Skupina vyvinula vlastný rozvozový systém, vsadila na rozvoj vlastných samoobslužných kioskov a ďalších technologických inovácií v rámci dcérskeho startupu Tracware a pre prevádzky s terasami zabezpečila štýlové iglu s čističkami vzduchu. Zákazníci si v nich môžu vychutnať jedlo v teple a bez obáv o svoje zdravie. „Gastro segment je dnes na jednej lodi, preto sme sa rozhodli pomôcť prevádzkam, ktoré nemajú možnosti na to, aby poskytli svojim zákazníkom donáškovú službu. Zdarma im ponúkame naše variabilné technické riešenie na zabezpečenie rozvozu. Tie, ktoré prejavia záujem, sa môžu rozhodnúť, či by chceli využiť našu platformu www.foodmarket.sk alebo aplikovať riešenie na svoju webstránku. Budeme radi, ak sa nám týmto spôsobom podarí udržať gastro na Slovensku rovnako rozmanité a chutné ako pred koronakrízou,“ opísal Jozef Bardik, spolumajiteľ siete Regal Burger.

V prvom kvartáli budúceho roku plánuje skupina Regal Burger predstaviť unikátny koncept food courtu v administratívnom komplexe Digital Park v Bratislave. Rozhodla sa tak po skúsenostiach, ktoré získala pri manažmente konceptu Streetfood by Regal v bratislavskej Eurovei, ako aj dvoch menších food courtov známych pod značkou Chuck&Frida na Slovensku a v Rakúsku. Do nového food courtu v Digital Parku sa presunie aj prevádzka Regal Burger z Auparku, ktorý sa nachádza cez cestu.

„Ide o náš vlastný start up vo food sektore. Koncept bude zahŕňať naše vlastné prevádzky, ako je Regal Burger, Poké a šaláty, ale aj kvalitnú ázijskú, indickú a iné svetové kuchyne. Všetko na jednom mieste a s množstvom výhod pre zákazníka,“dodáva Jozef Kuzma. Zákazníci budú môcť objednávku kombinovať z viacerých reštaurácií a zaplatiť na jeden bloček pri spoločnej pokladni. K dispozícii budú tiež samoobslužné kiosky v rámci prevádzky aj okolitých kancelárií, možnosť fakturácie priamo na zamestnávateľa, ale aj rozvoz zdarma v rámci kancelárií Digital Parku.

„Skupina Regal Burger bude ďalej rásť vo svojom kľúčovom koncepte Regal Burger ako aj v ďalších nových konceptoch Poké a Mexiko v súčasných krajinách na Slovensku, v Českej republike a v Rakúsku. Zároveň plánujeme do konca roka 2021 otvoriť niekoľko ďalších food courtov ako je Digital Park a dúfame, že ak sa situácia s COVIDom stabilizuje do konca Q2, predpokladáme expanziu aspoň v jednej novej krajine,“ uviedol Jozef Bardik.

Regal Burger nezaostáva ani v rozširovaní ponuky. V tomto roku pribudol nový produkt Poké a rozšírila sa aj štandardná ponuka o viaceré novinky. Pribudli cibuľové krúžky, syrové trojuholníky, gyoza a comeback zažíva aj obľúbený Veggie špeciál či Juicy Lucy. Vďaka pravidelným sezónnym špecialitám budú môcť zákazníci objaviť vždy niečo iné. Atmosféru vianočných trhov im v týchto dňoch prináša chuťovo vyvážený vianočný burger. Objednať si ho je možné aj v rámci menu spolu s teplým punčom, chrumkavými hranolčekmi a perníkom.

Skupina Regal Burger je tiež zakladajúcim členom Iniciatívy slovenských maloobchodníkov ISKM a angažuje sa tiež v rámci gastro skupín v rámci viacerých nákupných centier. „Veríme že aj keď sme v gastronómii konkurenti, mali by sme sa vzájomne podporovať a pomáhať si špeciálne v tomto ťažkom období“, hovorí Jozef Bardík. Preto aj prevádzky, ktoré sa rozhodnú využiť technické riešenie na spustenie rozvozu svojej prevádzky, alebo zdarma využiť vlastný pokladničný systém a ďalšie technické riešenia ktoré Regal Burger vyvinul, sa môžu informovať emailom na info@regalburger.com.

O skupine Regal Burger
Kvalitné slovenské burgre od Regal Burger sa prvýkrát objavili na festivale Pohoda v roku 2013. Po prvej otvorenej reštaurácii na Palackého ulici v Bratislave sa Regal Burger rozrástol na prosperujúcu franšízovú sieť. Skupina dnes zahŕňa 20 reštaurácií Regal Burger, 3 prevádzky Poké Bistro a 2 prevádzky Chuck&Frida.